Uyuz Böceği Nedir?

Uyuz böceği nedir? Aslında herkesin uyuz böceği ile ilgili az da olsa bir ön bilgisi var. Halk arasında deyimlere konu olan uyuz böceği ile mücadele her geçen gün artarak devam ediyor. Bu durumun nedeni elbette artan nüfus ve değişen mevsim sıcaklıkları… Uyuz böceği böcekler içinde en fazla hastalığa yol açan haşere türüdür. Gözle görünmeyecek kadar küçük olan bu haşere, insan ve hayvan derisi üzerinde sıklıkla bulunur. Uyuz böceği nedir sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Uyuz Böceğinin Özellikleri

Uyuz böceğinin özellikleri diğer haşerelerden kendisini ayırır. Uyuz kelimesi ile kaşınma adeta bir bütünlük oluşturmuş ve insanların yaşamını kabusa çevirmeyi başarmıştır. Uyuz böceğinin özellikleri;

  • Aslında uyuz böceğini diğer haşerelerden ayıran en önemli özellik, çok küçük olmasına rağmen çok büyük sağlık sorunlarına yol açabilmesidir.
  • Dış yüzeyi çok ufak tüylerle kaplı olabildiği gibi genellikle kahve ve krem tonlarındadır. 2 adet uzun anteni sayesinde insan derisi üzerinde derin yollar açabilmektedir.
  • Açtığı bu yollara tünel de denilmektedir. Bu tünellere bıraktığı yumurtalar, insanlarda uyuz hastalığına sebebiyet veren en önemli hastalık başlatıcılardır.
  • Uyuz böceği hemen her yerde olabildiği gibi, genellikle ortak yaşam alanlarında daha fazladır.

Özelliği ya da etki gücü ne olursa olsun pratik ve kesin sonuç veren uyuz böceği ilaçlama operasyonlarımız ile sizleri bu sorundan kurtarıyoruz. Hizmet alabilmek için bizleri aramanız yeterlidir.

Uyuz Hastalığı

Uyuz böceğinin yol açtığı cilt ve deri hastalıklarındandır. Belirtilileri aşırı kaşıntı, deride yanma hissi, kızarıklık, kabarcıklar, deri döküntüsüdür. Eğer dayanılamayacak derecede bir kaşıntıya ek olarak bu saydığımız belirtilerden de şikayet ediyorsanız mutlaka iyi bir hastanenin acil servisine başvurmalısınız. Aynı zamanda kaliteli bir hizmet anlayışına sahip olan iyi bir ilaçlama servisi ile de anlaşmalı, uyuz hastalığının nüksettiği alanı ilaçlatmalısınız.

Hastalığın tedavisi kremlerle ve ağızdan alınan birkaç ilaçla gerçekleştirilmektedir. Yaklaşık 2 hafta sonunda şikayetler azalır, hasta iyileşir.

Kağıthane Böcek İlaçlama firması tüm tecrübeli ve eğitimli ekibiyle, kaliteli böcek ilaçları ve modern ilaçlama işlemleri ile her haşerede olduğu gibi uyuz böceklerinde de sizlere en iyi hizmeti sağlar.  Yıllardır en çok tercih edilen böcek ilaçlama servisi olarak, fiyatlarımız oldukça ekonomik, ilaçlama hizmetlerimiz garantilidir.

 

Çağrı merkezlerimizi arayarak müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*