Tespih Böcekleri Nerelerde Yaşar ?

Tespih böcekleri nerelerde yaşar? Tespih böcekleri her evde olmasına rağmen pek çok kişi tarafından bilinmemektedir. Genellikle diğer haşerelerle karıştırılan bu haşere aslında oldukça farklı ve tehlikeli bir türdür. Çünkü koyu renkli olanları insanları ısırabilmektedir. Ayrıca bu haşerenin ne derece tehlikeli olduğunu anlamak için aynı familyadan geldiği diğer üyelere de bakmak lazım. Tespih böcekleri kırkayaklar ve de çıyanlarla aynı familyadan gelmektedir. Diğer haşereler gibi çoğalma özelliği olan tespih böceği ile mücadele etmenin yolu işin uzmanlarından destek almaktan geçer. Bu konuda yüzlerce tespih böceği ilaçlama uygulaması yapan sektörün öncü ismi Kağıthane Böcek İlaçlama firmamız ile iletişime geçebilir, Çağrı Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Tespih Böceklerinin Özellikleri

Tespih böceğinin özelliklerini bilmek onu diğer haşerelerden ayrıt etmenizde büyük katkı sağlayacaktır. Evinizdeki haşerenin tespih böceği olup olmadığını anlamak için dış özelliklerine bakmanız lazımdır. O halde tespih böceklerinin özelliklerine gelin hep beraber bakalım…

 • Boğumlu bir yapıdan oluşan bu haşerenin boyu 3 cm’yi geçmemektedir.
 • Çokbacaklılar familyasına ait olan bu haşere, kendi türünden olan çıyanlar gibi oldukça hızlı ve kıvrak hareket etmektedir.
 • Kendilerini gizlemek için ayak ve baş kısmını birleştiren ve boğumları yardımıyla bir top halini alan bu haşereye tespih böceği de bu nedenle denilmiştir.
 • Genellikle mikroplarla, bakterilerle, suyla ve hayvan ölüleri ile beslenen bu haşereden kurtulmak oldukça zordur çünkü üreme artışları oldukça hızlıdır.

İnsan sağlığı için oldukça tehlikeli olan ve bir an önce yok edilmesi gereken tespih böcekleri nerelerde yaşar ve hangi bölgelerde daha yoğun bulunur ?

Tespih Böcekleri Nerelerde Yaşar?

Tespih böcekleri nerelerde yaşar? Tespih böceklerinin yaşadıkları yerleri tek bir alana sığdırmak elbette doğru olmayacaktır. Hemen her yerde karşılaşabileceğiniz tespih böceklerinin yaşadıkları yerleri başlıklar altında toplayacak olursak;

 • Nemli alanlarda, denizlerde, okyanuslarda, göllerde,
 • Evlerde banyo ve mutfaklarda, gider borularında,
 • Yağmur alan bölgelerde,
 • Hamamlarda,
 • Restoranların ve lokantaların mutfaklarında,
 • Alışveriş merkezlerinin lavabolarında,
 • Sürekli ıslak kalan okul lavabo ve tuvaletlerinde bol miktarda bulunurlar.

Kağıthane Böcek İlaçlama firması olarak senelerden beri hizmet verdiğimiz bölgemizde, en kaliteli ve en kesin sonuçları her zaman bizler sunmaktayız. Gerek tespih böceği ilaçlama gerek tüm haşerelerle mücadele etme konusunda bizlere her zaman güvenebilirsiniz. Çağrı merkezlerimize ulaşmak için bizlere günün 24 saati arayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*