Tatarcık Sineğine Dikkat !

Tatarcık sineğine dikkat! Dünyanın hemen her yerinde olabilen bu haşere çoğu kişi tarafından tüylü sinek, tüylü sivrisinek olarak bilinmektedir. Fakat saçtığı zararlar oldukça fazla olduğu için genellikle bu haşereye sinek yerine böcek de denmektedir. Sinek türleri arasında en zararlı olan türe tatarcık sinekleri sahiptir. Bu nedenle de tatarcık sineğine dikkat etmek gerekir. Özellikle park ve bahçeler, ev ve iş yerleri, restoran ve lokantalar, okullar, fabrikalar, öğrenci yurtları gibi en küçük alandan en büyük alana kadar sizlere en kaliteli hizmetleri sunmaktadır. Bizlere 7/24 ulaşabilir en ekonomik fiyatlarımızdan da yararlanabilirsiniz.

Tatarcık Sineği Nerelerde Bulunur?

Tatarcık sineği nerelerde bulunur? Tatarcık sineğini sadece kırsal alanlarda yaşadığını söyleyerek sınırlamak yanıltıcı olabilir. Bazen metropol şehirlerde de vatandaşların başına bela olan tespih böcekleri;

  • Bahçelerde,
  • Göl kenarına yakın olan evlerde,
  • Ağaçlık alanlarda,
  • Nemli bölgelerde,
  • Bitki çeşitliliği yönünden zengin olan alanlarda sıklıkla bulunur.

Kağıthane Böcek İlaçlama firması olarak sizlere sunduğumuz her hizmet en kaliteli tespih böceği ilacı kullanılmaktadır. Böcek ilaçlama şirketleri arasında en kurumsal olan firmamız hemen her noktada ilaçlama işlemlerini uygulayabilmektedir.

Tatarcığın Özellikleri

Tatarcığın özellikleri diğer haşereler ile benzerlik gösterse de kendisini ayırdığı yönleri vardır. Bulunduğu alanda bir anda sayısını yüzlere ulaştıran tespih böceği ile mücadele etmenin ilk ayağı onu iyi tanımaktır. Özelliklerini iyi tahlil ettiğiniz tespih böceğinden kurtulmak çok daha kolay olacaktır. Bu bağlamda tatarcığın özellikleri..

  • Tatarcık sineğinin erkek olan türü bitkilerin şekerlerinden beslenirken, dişileri ise insan kanını emerek beslenir. Bu nedenle bizler için dişileri tehlikelidir.
  • Ayrıca kan yoluyla bulaşan tüm hastalıkları da bizlere bulaştırırlar. Halk arasında bilinen şark çıbanının oluşmasına tatarcık sinekleri neden olmaktadır.
  • Oldukça tehlikeli olan bu cilt ve deri hastalığı mutlaka temiz tutulmalı, iltihaplanması durumunda ise mutlaka bir hekime başvurulmalıdır.
  • Boyları 1 ve 3 cm arasında değişen bu haşerenin genellikle uçuş şekli diğer sineklerden farklıdır.
  • Pire sıçrayışını andıran uçuşu ile fark edilen tatarcıklarla, mutlaka ilaçlama yapılarak mücadele edilmelidir. Tek başınıza onlara karşı hiçbir şekilde sonuç alamazsınız.

Böcek ilaçlama şirketleri arasında lider koltuğunu kimseye bırakmayan Kağıthane Böcek İlaçlama firmamız İstanbul başta olmak üzere İzmir ve Kocaeli’nin tüm ilçelerinde faaliyet göstermektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*