Kırkayak İle Mücadele Yolları

Kırkayak ile mücadele yolları doğal ve amatör yöntemler kesinlikle olmamalıdır. Genellikle internette karşınıza çıkmış olan kırkayak ile mücadele yolları sorunun değil çözümüne daha fazla artmasına sebebiyet verir. Kırkayakların adından da belli olduğu üzere diğer haşerelerden farkı sahip olduğu fazla ayaklardır. Kırka yakın ayakları ile değişik bir görünüme sahip olan kırkayak ilaçlama yolu ile ancak yok edilebilir. Bilindiği üzere kırkayaklar özellikle havaların ısınması ile hemen her yerde karşımıza çıkabilmektedir. Yaz mevsiminde henüz çoğalmasına izin vermeden kırkayak ilaçlama operasyonuna başvurmanız sağlığınız ve ekonominiz için en doğru karar olacaktır.

Kırkayakların Özellikleri

Kırkayakların özellikleri irdelendiğinde bu haşereden bir an evvel kurtulmanız gerektiğini anlayacaksınız. Kırkayak ile mücadele yolları için en büyük yardımcınız olacak kırkayakları yakından tanımak önemli olacaktır.  Dünyanın her yerinde çok farklı türleri bulunan kırkayakların özellikleri şöyledir;

  • Segmentli yani boğumlu bir vücuda sahip olan kırkayakların bilindiği gibi tam olarak kırk ayağı olmasa da en az otuz altı ayaklı kırkayaklara rastlanmıştır. En fazla ise yedi yüz ayaklı kırkayak tespit edilmiştir.
  • Çıyanların ve tespih böceklerinin akrabasıdır ve bu familyanın çıyandan sonra en zararlı haşeresidir.
  • Oldukça yavaş hareket eder, refleksleri çıyanlarınki gibi güçlü değildir.
  • Otçullardır ve bitki kökleri, yapraklarla beslenirler. Ev ve iş yerlerimize girdiğinde saksılarımızın çevresinde, içinde bulunurlar.
  • Zehirsiz olsalar bile kırkayaklar ısırabilir ve sokabilir. Bu durumda mutlaka acil servisten yardım almalısınız.
  • Çoğu haşere için kırkayaklar yem olarak kullanılır. Bu nedenle kırkayak evinize girdikten sonra daha farklı haşerelerin de girmesi an meselesidir.
  • Kafalarındaki antenleri ile yön bulurlar ve yem ararlar.
  • Ayaklarını oldukça fazla senkronize şekilde kullanırlar. Bu nedenle alt kısımlarındaki kasları oldukça gelişmiştir.

Kırkayak haşeresi ile yaklaşık 20 yıldır mücadelesini sürdüren firmamız 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.

Kırkayak İle Mücadele

Kırkayak ile mücadele yolları aslında oldukça kolaydır. Her haşere türünde tek başınıza verdiğiniz mücadele oldukça yetersiz ve geçersiz kaldığı gibi, kırkayak ile mücadele ederken de yetersiz kalacaktır. Bu nedenle sizlere en iyi hizmetleri sağlayan ilaçlama firması ile anlaşmalı, evinizi veya haşere şikayeti olan mekanı ilaçlatmalısınız. Kağıthane böcek ilaçlama servisi olarak senelerden beri hizmet verdiğimiz ilçemizde, her böcek türüne en etkili yöntemlerimizle karşı gelmekteyiz. Haşere ilaçlama işlemlerimiz garantilidir ve bizlere haftanın her günü ve her saati ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*