Haşere Derdiniz Dermansız Değil

Böceklenme, özellikle yaz ve ilkbahar aylarında evlerimizde ve iş yerlerimizde sıklıkla karşılaştığımız sorunlardan biridir. Nemli ve ıslak alanları seven böcek ve kemirgenler, havaların ısınmasını fırsat bilirler ve en küçük deliklerden bile rahatça geçerek evlerimize, iş yerlerimize apartmanlarımıza ve diğer yaşam alanlarımıza sızarlar. Daha çok besin bulmak ve yuvalanmak için yaptıkları bu hareket biz insanları zor durumda bırakmaktadır. Hijyen olmayan ve birçok hastalığa neden olan bu durum aynı zamanda yaşam kalitemizi de bozmaktadır. Görünüşleri itibari ile birçoğumuzda korku endişe ve tiksinti duygusuna neden olan böcek haşere ve kemirgenlerden böcek ilaçlama yaptırarak kurtulabiliriz.

Böcek haşere ve kemirgenlerin en sevdiği şeylerin başında insanların tükettiği besin maddeleri gelmektedir. Bu nedenle özellikle gıda üretiminin ve satışının yapıldığı yerlerde bu tür zararlı canlılara sıkça rastlandığını görmekteyiz. İş yerlerinin imajı ve prestiji açısından büyük maddi kayıplara neden olabilecek olan bu durum diğer taraftan insan sağlığını ciddi oranda riske sokmaktadır.  Bu nedenle işyerlerinde sıkça böcek ilaçlama işlemi yaptırılarak olası bir böceklenmeye karşın önlem alınmalı, mevcut olan böcek haşere ve kemirgenlerin de acilen temizlenmeleri gerekmektedir. Aksi durumda işyerinin kapatılmasına kadar sorunlar büyüyebilir.

Böcek haşere ve kemirgenlerin bir diğer sevdikleri şey de nemli, kirli ve eski yapılardır. Bu tür yapılar bu canlıların yuvalanmalarına son derece müsait olduğundan işyerleri kadar eski yapı ev ve apartmanların da bu zararlı canlılardan temizlenmesi gerekmektedir. Böcek ilaçlama firmamız tarafından ev, iş yeri, apartman, bahçe, restoran, fırın, fabrika, alışveriş merkezi, araba, ofis gibi çok sayıda açık ve kapalı alanda böcek ilaçlama ve haşere ilaçlama hizmeti vermektedir.

Firmamız tarafından ilaçlama yapılan böcek haşere ve kemirgen türlerinden öne çıkanlar ise şunlardır: Tahtakurusu, uyuz böceği, gümüş böceği, kakalak, deri böceği, Alman hamam böceği, kırkayak, tesbih böceği, kulağakaçan böceği. Amerikan hamam böceği, karafatma, halı böceği, kalorifer böceği, tahtakurdu, tatarcık. Sivrisinek, hamam böceği, çıyan, kertenkele. , Lağım faresi, akrep, ev faresi, çatı faresi, eşek arısı, çekirge, yılan, karınca, salyangoz. örümcek, pamuk faresi, fındık faresi, sıçan, kene, güve, yaban arısı, bit, mayt, tatarcık, sinek, pire ve akar.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*