Fare İle Mücadele

Fare ile mücadele etmek için başvurduğu bütün yöntemler sonuçsuz kalınca firmamızı arayan vatandaşlara öncelikle sakin olmalarını ve bu sorunun çözümünü %100 garanti ile sağladığımızı bildiriyoruz. Fareler özellikleri itibari ile diğer haşerelerden farklıdır. Evinde bir karafatma ile karşılaşan kişinin fare ile karşı karşıya kalması durumunda vereceği tepki aynı olmaz. Hızlı bir şekilde koşan ve kemirici özelliğe sahip olan fare ile mücadele etmek için bitkisel yöntemlere başvurmak ise farelerin doğurmasına vakit kazandırmaktan başka bir işe yaramamaktadır. Doğurgan ve hızlı hareket eden farelerden kurtulmak için bu haşerenin özelliklerine değinmek istiyoruz. İşte farelerin özellikleri…

 • Farelerin zekaları kadar vücutları da kıvrak bir yapıya sahiptir. Kafalarının geçtiği her yerden vücutlarını geçirebilen fareleri yakalamak zannettiğinizden çok daha zordur.
 • Genellikle lağım, bataklık ve kanalizasyonlarda yaşarlar. Yaşadığı yerler itibari ile tam bir mikrop taşıyıcıdırlar.
 • Doğurganlık özellikleri ile her yıl 12 tane yavru dünyaya getirebilirler. Hamile bir farenin evde olması tehlike çanlarının çaldığı anlamına gelir. Yavrulamasına izin vermeden yok etmek oldukça önemlidir.
 • Ebatları türlerine göre değişkenlik gösterir. En büyük türü lağım faresidir ve insanlara saldırma özelliği vardır.
 • Yiyeceklerin bulunduğu mutfak ve kilerler farelerin uğrak yeridir.
 • Evlerde varlıklarını dışkı ve salyaları ile gösterebilirler.

Modern yaşamda yeri olmayan farelerden kurtulmak için modern ilaçlama yöntemlerine başvurulması gerekir. Fare ilaçlama işleminde kullandığımız fare istasyonları en büyük kurtarıcımızdır. Peki, fare istasyonları ne işe yarar?

fare-ile-mucadele-1

Fare İstasyonları Ne İşe Yarar?

Fare istasyonları ne işe yarar? Fare ilaçlama şirketleri uzun yıllar farelere karşı mücadele yöntemleri geliştirmeye çalıştı. İnsanlar üzerinde psikolojik etki bırakan fare kapanı tekniğinin artık geçersiz olmasını sağlayan fare istasyonları düzenekleri ile tuzak kurulmuş olur. Fare istasyonları ne işe yarar sorusundan hareket ile ilaçlama aşamalarını sıralayabiliriz;

 • Fare ilaçlamanın yapılacağı yer ilaçlamaya hazır hale getirilir. Alan boşaltılarak uygulamanın ilk aşaması tamamlanmış olur.
 • Alanın büyüklüğüne göre fare istasyonları eşit mesafelerde dizilerek içine zehirli yem, sahici yem ve bir kap su koyulur.
 • Fare ilacı ortama güzel bir koku bırakır ve fareleri istasyona çeker.
 • İstasyona giren fare zehirli yemi yiyip suyu içtiği an ölür. Su ile temas etmemesi durumunda ise birkaç saat için etkisiz hale gelir.
 • Fareler istasyona koyulup kaldırıldıktan sonra iyi bir havalandırma işi yapılır ve genel bir temizliğe başvurulur.

Farelerin ölüsü ile karşılaşmamanızı sağlayan oldukça modern olan fare istasyonları tekniğinden faydalanmak için şirketimiz ile günün 24 saat iletişime geçebilir, Çağrı Merkezimizden destek alabilirsiniz.

7/24 Kesintisiz, Kaliteli ve Ekonomik Hizmet Anlayışı

Fare ilaçlama şirketleri içinde 20 yılı aşkın süredir faaliyet alanını genişleten firmamızda müşteri memnuniyeti her şeyin önünde gelmektedir. İndirimli kampanyaları ile piyasa fiyatlarının çok altında olan fare ilaçlama fiyatları için belirlediğimiz maliyetler hakkında detaylı bilgi almak için bizleri aramanız yeterlidir. Uzman kadromuz ve güler yüzlü ekibimiz tüm haşere ve kemirgenlere karşı hizmetinizdedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*