Ev ve çatı faresi ilaçlama

Kağıthane böcek ilaçlama firması insanların sağlığı ve güvenliği için kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet anlayışı ile yıllardan beri tüm fare ve böcek türlerine karşı olduğu gibi ev ve çatı faresi ilaçlama uygulaması da vermektedir. Siyah ve kahverengi renginde olan bu canlıların, kulakları ve gözleri vücutlarına göre oldukça büyüktür. Boyları 40 cm’ye kadar varabildiği gibi kuyruğu da vücudu ve kafasından büyüktür. Ev ve çatı faresi, lağım faresinden daha küçük ve ince bir yapıya sahiptir. Çok iyi bir tırmanıcı olduğu için istediği her alana rahatlıkla ulaşabilir. Bu nedenle özellikle yaz aylarında ev veya iş yerlerinde cam ve pencere girişlerine yakın ağaçların düzenli olarak budanması büyük önem taşır.
Hem etçil, hem de otçul olan ev ve çatı faresi yaşam alanları içinde insanların besinlerinin yanı sıra böceklerle de beslenir. Yaşadığı alanlar son derece pis olduğundan vücudunun üstünde birçok virüs, bakteri ve mikrop barındırır. Bu bakterileri insanların yaşam alanlarında açıkta bıraktığı besinlerin üzerine konaklayarak taşır. Taşıma sonucunda ise birçok bulaşıcı, kalıcı ve ölümcül hastalığa sebebiyet verebilir. Fareler tarihten de bilindiği gibi ‘Kara ölüm’ adlı veba hastalığının taşıyıcısı konumundadır. Bu hastalık ile Avrupa nüfusunun üçte birinin ölümüne sebep olmuştur. Yaşam alanlarına girdiğinde insan hayatı için son derece tehlikeli olan bu canlı ile karşılaştığınızda sağlığınız ve güvenliğiniz için kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmamalısınız. Farelerden kurtulma yolları, profesyonel ilaçlama firmalarından alınacak olan ilaçlama uygulamaları ile sağlanır.
Ev ve lağım faresi senede 4 ve 6 defa doğum yapar. Her doğumunda ise 6, 8 yavru dünyaya getirir. Bu durumda yılda ortalama olarak 40 adet yavru doğurabilir. Olağanüstü bir şekilde üreyen bu canlı, kişisel veya toplumsal alanlar içinde fark edilmediğinde kısa bir süre içinde istila haline dönüşebilir. Ev ve çatı faresi, yaşam alanlarına genellikle duvardaki boşluklardan, ağaçlardan ve saçaklardan sızar.
Kağıthane böcek ilaçlama firması Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Aynı zamanda kullanılan ilaçlar ise TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki diğer hayvanların sağlığı açısından zararsızdır.
Sizde kişisel veya toplumsal yaşam alanlarınız içinde ev ve çatı faresi sorunu yaşıyorsanız, Kağıthane böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerimizden ev ve çatı faresi ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*