Çıyan Nedir?

Çıyan nedir? Zehirli olmaları ve çok keskin ayaklara sahip olması yönünden bilinen bu haşere türü, oldukça tehlikelidir. Ülkemizde hemen her bölgemizde yaşama imkanı bulan çıyanlar, kırkayaklar ve tespih böceklerinin tür bakımından aynı familyasına bağlıdır. Bu nedenle de aralarında şekil ve yaşayış açısından çok fazla benzerlik bulunmaktadır. Peki, çıyan nedir?

  • Çok fazla türe sahip olan bu haşere, çokayaklı olmakla birlikte, segmentli yani iç içe geçmiş derilerden oluşan bir şekildedir.
  • Ayakları her segmentten sağlı ve sollu birer tane çıkmaktadır ve ayaklarında bolca zehir bulunmaktadır.
  • Aslında utangaç olarak bilinen bu haşere, tehlike anında oldukça saldırgan olabilmektedir.
  • Boyları ortalama olarak ülkemizde 5-10 cm arasında değişmektedir.
  • Tropikal iklimlerde yaşayan çıyanlar, fare ve örümcekleri felç ederek avlamaktadır.
  • Etçil beslenen bu haşereler omurgasızdırlar fakat dış kabukları oldukça sert ve güçlüdür.
  • Oldukça fazla kıvrılma yeteneğine sahiptirler ve esnektirler.

Vahşi doğanın haşeresi olan çıyanlar elbette varlıklarını sürdürmeliler. Fakat asla modern yaşamda ve insanların hayatında bulunmaması gereken çıyan ile mücadele için böcek ilaçlama şirketleri tarafından çıyan ilaçlama randevusu talep etmelisiniz. Bu konuda firmamız 7/24 hizmetinizdedir.

Çıyan İle Mücadele

Çıyan ile mücadele profesyonel yöntem ve Sağlık Bakanlığından onaylı çıyan ilaçları ile yapılmaktadır. Eğer evinizde, iş yerinizde veya bahçenizde çıyan olduğunu düşünüyorsanız ilk iş olarak o evden küçük bebek veya çocukları uzaklaştırmalısınız. Hiç vakit kaybetmeden, çıyan ilaçlama firması ile anlaşarak evinizde nitelikli bir böcek ilaçlama yaptırmalısınız.  Özellikle duvar diplerini, ayakkabılarınızın içini, perdelerinizin arkasını, saksılarınızın dibini sık sık kontrol etmelisiniz. İlaçlama neticesinde ölen çıyanlara asla çıplak elle dokunmadan ortadan kaldırmalısınız.

Çıyan İlaçlama Fiyatları

Çıyan ilaçlama fiyatları Kağıthane Böcek İlaçlama firmamızda hesaplanırken 3 unsur etkili olur. Faktörlere göre değişkenlik gösteren çıyan ilaçlama fiyatları piyasanın çok altında maliyetlerden oluşur. Hesaplamalar yapılırken;

  • Alanın büyüklüğü
  • Kullanılan çıyan ilacı miktarı
  • Yok edilen çıyanın türü etkili olur.

Kağıthane Böcek İlaçlama firması, tüm böcek ilaçlama şirketleri içinde en kurumsal işleyişle çalışan ve her zaman sizlerin yanında olan ilaçlama servisi olarak senelerden beri ilçemizde hizmet vermektedir. Bize çağrı merkezlerimiz üzerinden günün her vaktinde ve her saatinde ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*