Akrep İlaçlama

Doğada tüm canlılar, bir düzen ve nizam içinde yaşarlar. Her canlının kendine özgü var oluş amacı faydası bulunmaktadır. Tüm canlıların yaşam hakkı doğuştan gelmektedir fakat insan yaşam alanlarında zararlı canlıların yaklaşması çok tehlikelidir. Çevremizde park bahçe iş ve özel alanlarımızda istenmeyen canlılarla karşılaştığımızda paniğe kapılırız. Böyle durumlarda yapılması gereken hangi canlı ile karşı karşıya geldiğimizi anlayarak ona göre bir önlem almaktır. Tüm zararlı haşere, kemirgen sürüngen gibi yaşam alanlarımıza girişi kolay canlılar ile başa çıkmak için ilaçlama hizmeti almamız gerekmektedir.

Doğal yaşam içinde en tehlikeli canlılardan birisi de akreplerdir. Akreplerden kurtulmak için Akrep İlaçlama hizmeti almak gerekmektedir.  Akrepler, eklem bacaklı bir türdür.  Dört çift ayağı bulunmakta, ön tarafta iki kıskacı bulunmaktadır. Hemen her türü zehirlidir. Kanatları yoktur. Çok yavaş yürürler dışarıdan bakıldığında sürünür gibi görünmektedirler. Akrepler yaklaşık 5 cm civarı bir boyuttadırlar. Yumurtlayarak değil, doğurarak çoğalırlar. Oldukça dayanıklı canlılardır. 1 yıl açlığa dayanırlar. Kopan organları yenilenir. Arkalarında kıvrık kalkık bir zehirli iğnesi vardır, Bu iğnesi ile kendini tehlikede gördükleri anda diğer canlıları ve insanları sokabilirler. Akrepler ölü böcek artıkları ile beslenirler. Genellikle her iklim koşulunda yaşarlar fakat sıcağı daha fazla sevmektedirler. Yaşam alanları; taş, duvar delikleri arasında oyuklarda kapalı saklı alanlardır. Akrepler çoğunlukla açıkta yaşarlar fakat; ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde, yuvalarını su basması sebebiyle yaşam alanlarımıza evlere girmektedirler. Evlerin bodrum katlarında, çatı katlarında, duvar deliklerinde kendilerine yuva oluştururlar. Genellikle kıyafet aralarında, ayakkabı içlerinde kendilerine yer bulurlar. Çoğunlukla akrep sokmaları görünmeden temas edilmesi sebebiyle olmaktadır. Akrep sokmalarından sonra yutkunma güçlüğü, ısırılan yerde karıncalanma, üşüme titreme, iştahsızlık gibi belirtiler ortaya çıkar. Böyle bir durumda kalındığında yapılması gereken hemen sağlık kuruluşuna başvuru yapmaktır.  Akreplerin çok tehlikeli olduğundan bahsetmiştik, yaşam alanlarımızda onlarla denk geldiğimizde yapmamız gereken en iyi şey Akrep ilaçlama hizmeti almaktır.

Akrep ilaçlama hizmeti yaptırırken kokulu ve jel ilaçlama yöntemi kullanılır. Kokulu ilaçlama, yapılmadan evvel önlem gerektirmektedir. Jel ilaçlama ise hiçbir önlem gerektirmeden uygulanır ve gayet net sonuçlar alınmasına olanak sağlar.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*